سنگ سه بعدی

همانطور که میدانید یکی از دیرینه ترین مصالحی که انسان به عنوان ابزار کار مورد استفاده قرار داده است، سنگ میباشد. در طول این مدت از سنگ‌ها با کاربری ساختمانی و تزئینی استفاده شده است. آثار به جا مانده از مصرف چنین سنگ هایی (ساختمانی و تزئینی) را در تخت جمشید، پاسارگاد، تخت سلیمان می‌توان دید.

اگر دوست دارید خانه زیبا با طراحی خاص داشته باشید مطمئنا تا به امروز روش های بسیاری را بررسی کرده اید . یکی از کارهایی که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته استفاده از سنگ های سه بعدی است . برای اینکه با این روش بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
سنگ سه بعدی دارای جنس سنگ معمولی است تنها تفاوت آن این است که بر روی این نوع سنگ کار شده است و سطوح برجسته نقش بسته است . از این سنگ ها هم برای نما و هم برای تزئین داخل ساختمان استفاده می شود. این روش یکی از به روزترین روش های طراحی به حساب می آید .

سنگ سه بعدی

سنگ سه بعدی

مواد تشکیل دهنده سنگ سه بعدی

جنس این سنگ از انواع مختلف سنگ به دست می آید. در بازار از سنگ های تراورتن , گرافیت و انواع مشابه بیشتر استفاده می شود. بر روی این نوع سنگ ها می توان برش های طبیعی زیبایی ایجاد کرد. علاوه بر سنگ های طبیعی از سنگ های مصنوعی نیز استفاده می شود , استفاده از سنگ های مصنوعی علاوه بر زیبایی دارای تنوع رنگی بسیار زیادی نیز می باشد.

رنگ بندی های سنگ سه بعدی
با توجه به نوع سنگ سه بعدی طیف بسیار زیادی از انواع رنگ ها را می توان پیدا کرد . شما به راحتی می توانید با توجه به محیطی که دارید و رنگ بندی ایجاد شده سنگ سه بعدی مناسبی انتخاب کنید که با محیط همخوانی داشته باشد و یک فضای لاکچری ایجاد کند .

قیمت سنگ سه بعدی

قیمت سنگ سه بعدی

مزایای سنگ سه بعدی:

سنگ سه بعدی به جزء زیبایی دارای مزایای دیگری نیز می باشد . سنگ سه بعدی که از مصالح مصنوعی ساخته شده اند بسیار کم وزن هستند و همین امر باعث شده تا به راحتی نصب شوند و در هر ارتفاعی می توان از آن استفاده کرد. این نوع سنگ دارای چسب های مخصوصی می باشد که باعث شده به سرعت بچسبد و نیاز به زیر سازی اولیه ندارد . این نوع سنگ دارای طرح و مدل های بسیاری است که موجب شده تا تمام سلایق را پوشش دهد.
نکات مهم این محصول:
این مدل از سنگ به شما این امکان را می دهد تا مکان های لازم برای لامپ های روشنایی را قبل از نصب روی آن تعبیه کنید. این کار باعث می شود تا خرابی کمتری داشته باشد . یکی از نکات مهم دیگر این است که محدودیت در استفاده از این نوع سنگ وجود ندارد و شما می توانید در هر جایی که لازم داشته باشید با توجه به نوع خاص محصول از آن استفاده کنید.

قیمت سنگ سه بعدی:

رنج قیمت این نوع سنگ متفاوت است . با توجه به نوع و کیفیت سنگ قیمت آن افزایش یا کاهش پیدا می کند . مسلما نمونه های سنگ آنتیک که در ویلاهای گران قیمت استفاده می شود بالاتر از سنگی است که در خانه معمولی به کار می رود . فروش این نوع سنگ معمولا به صورت متری است .امروزه از کاغذ دیوارهایی که دارای طرح سنگ هستند نیز استفاده می شود ولی نه کیفیت این نوع سنگ را دارد نه به زیبایی آن می رسد.

در سالیان اخیر با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کارخانه های قادر به تولید سنگها با ابعاد بزرگ رایج شده است. سنگهائی پر نقش و نگار و خاص و اصطلاحا با نقوش طبیعی(NATURAL) آرام آرام سهمی شایان در بازار سنگهای ساختمانی پیدا کرده است.حتی در اوج استفاده از سنگهای تراورتن،تلفیق سنگ کرم تراورتن با سنگهای رنگی مکمل هم دارای فراز و نشیب هایی بوده است.
به طور کلی هر کدام از این ترکیب ها و کنار هم قرار دادن انواع سنگ باعث ایجاد مد جدید در صنعت سنگ بوده اند.

مزایای سنگ سه بعدی

مزایای سنگ سه بعدی

در تغییر جنس سنگ(از چینی به گرانیت و از گرانیت به تراورتن)
ترکیبهای رنگی متفاوت(قرمز،قهوه ای،دودی،لیموئی و…)
محصولات زیر شاخه(آنتیک و چرمی و..)
سبک های خاص معماری(سبک کلاسیک در نما)
تاثیرات تکنولوژی(استفاده از ابعاد مرمریت بزرگ)
در نوع نقوش و بافت سنگی(از سنگهای ساده به سنگهای اصطلاحا طبیعی و پر نقش و نگار)

در بوجود آمدن هر یک از جریانهای نام برده فرد و یا افرادی نقشی اساسی داشته اند.این جریانهای ایجاد شده از نگاههای مختلفی قابلیت تحلیل دارند که قاعدتا نیاز به بررسی و کنکاش زیادی دارد.مد شدن یک کالا در صنعت ساختمان بدین مفهوم است که استفاده از آن کالا به طور ملموسی در اکثریت یک منطقه یا مناطقی رواج یافته است.اگر بخواهیم مثال سنگی بزنیم می توانیم استفاده از نمای کلاسیک سنگی را نام ببریم که به طور فراگیری در چند سال اخیر در مناطق مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

میزان مقاومت یک سنگ در برابر تخریب و متلاشی شدن در اثر عوامل هوازدگی دوام آن سنگ نامیده می شود. آزمایشات متنوعی جهت ارزیابی دوام سنگ ها وجود دارد که آزمایش دوام وارفتگی یکی از مهم ترین آن ها می باشد. این آزمایش عمدتا تحت عنوان آزمایشی جهت ارزیابی مقاومت سنگ ها در برابر چرخه های مختلف تر و خشک شدن شناخته شده و در بسیاری از پروژه های مهندسی ارزیابی آن اهمیت می یابد. دستگاهی که برای ارزیابی دوام وارفتگی سنگ ها به کار می رود، جهت ارزیابی دوام سنگ های نرم و آرژیلیتی طراحی شده و برای سنگ های سخت جواب مناسبی به دست نمی دهد.

سنگ سه بعدی سبا سنگ

سنگ سه بعدی سبا سنگ

سنگ‌های مصنوعی ازترکیب مجدد سنگ‌های طبیعی با مواد افزاینده دیگر بدست می‌آیند که به آنها وزن کمتری داده و در نتیجه نصب آنها سریعتر می‌شود. این سنگ‌ها از ترکیب سیمان، رس ها، آگرگات‌های سنگهای ضایعاتی و خاک‌های سبک وزن ساخته می‌شوند. مواد بکار رفته دراین سنگ ها تماماً کیفیتی مبتنی بر ملاحظات محیطی و انسانی دارند. رنگ دانه‌های اکسید آهن، رنگ مورد نظر را به این سنگ‌ها می‌دهد.

ترکیبی که از این راه بدست می‌آید در قالب هایی ریخته می‌شودکه دارای نقش و نگارهای سنگهای طبیعی می‌باشند و به این سنگ‌ها سیمایی نسبتاً طبیعی می‌دهد. از نظر قیمت، سنگ‌های مصنوعی قیمتی به کمتر از سنگ‌های طبیعی دارند چرا که عملیات‌های دشواری که جهت فرآوری سنگ طبیعی انجام می‌شود، در مورد سنگ‌های مصنوعی غیر ضروری می‌نماید همچنین سنگ‌های مصنوعی دارای وزنی کمتر و ضخامتی کوچکتر می‌باشند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.